„Matematyka im nie straszna”

Z tą złotą myślą uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym 2020/2021 po raz kolejny uzyskują wysokie wyniki w konkursach matematyczno-interaktywnych.

8 października 2020 r. odbył się konkurs interaktywny Max Matematyczny X. Konkurs w znacznej części nie wymagał wiedzy matematycznej, czy znajomości wzorów, lecz umiejętności logicznego myślenia. W konkursie wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły. Zadaniem konkursowym każdego uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych. Dominik Wieczorek z klasy 8a oraz Jan Wojda z klasy 5b otrzymali wynik bdb.
Każdy z nich zajął 7 miejsce w województwie, w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Gabriela Kęska 8a i Filip Seweryn 8b otrzymali wynik db.

Opiekunami uczniów były panie: Katarzyna Porada i Mariola Szwankowska.

Opiekunom i uczniom składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

„Kangur” od wielu lat popularyzuje wśród uczniów matematykę, podnosząc poziom ich wiedzy oraz matematyczne umiejętności. W tym roku szkolnym konkurs odbędzie się 18 marca 2021 r. Do konkursu przystąpi 47 uczniów naszej szkoły.
Uczniom życzymy jak najlepszych wyników, o których poinformujemy w późniejszym terminie.

Nauczyciele matematyki