ŚWIĘTOKRZYSKIE MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWA

6 grudnia 2019 r. szczęśliwi uczniowie klasy VI a i VI b pojechali na szkolną wycieczkę w pobliskie Góry Świętokrzyskie. Jednak nie zamierzali zdobywać Świętego Krzyża i pokonywać Gołoborza, ani nawet wędrować górskimi szlakami – oni chcieli ten dzień spędzić na zabawnym pobudzeniu umysłu i fizycznych szaleństwach.

Najpierw dojechali do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach, gdzie powitał wszystkich Święty Mikołaj i uczniowie mieli zorganizowane warsztaty chemiczne „O2 TAKICH GAZACH CO2 RAZEM ZAWŁADNĘŁY POWIETRZEM”. Różne oglądali i wykonywali doświadczenia, dużą wiedzą się wykazali, chociaż jeszcze nie uczą się chemii. Po zajęciach laboratoryjnych był czas na zwiedzanie Centrum, gdzie przy różnych stanowiskach eksperymentowali i poznawali funkcjonowanie ciała człowieka.

Kolejnym punktem był pobyt w Parku Rozrywki „FLYSKY” w Kielcach – tu rozszaleli się na dobre: skakali, fikali, biegali, turlali się, wskakiwali do gąbkowych basenów.

Na koniec amatorzy feast food’ów zjedli małe co nieco w Galerii Echo i wyczerpani, ale szczęśliwi i pełni wrażeń powrócili do domów.