UROCZYSTOŚCI LISTOPADOWE W PSP NR 5

Dziś dobrze wiemy, że 11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Obchodząc kolejną rocznicę, nasza szkoła uczciła to wydarzenie wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski, o symbolicznej godzinie 11.11. (#SzkołaDoHymnu).

W dniu 8 listopada 2019r. odbyła się akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na początku głos zabrała pani dyr. M. Murawska.
W swoim wystąpieniu odniosła się do symboliki związanej ze Świętem Niepodległości. Podkreśliła ogromną rolę rodziny i szkoły w zaszczepianiu wartości patriotycznych i obywatelskich. Powiedziała, cytując patrona szkoły Jana Pawła II, że Ojczyzna jest naszą matką, którą powinniśmy czcić i szanować, pamiętając, że nie jest nam dana na zawsze. Dalszą część akademii wypełniło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Tym razem uczniowie zaprezentowali pieśni hymniczne: Mazurka Dąbrowskiego – w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” oraz „I Brygadę”, „Rotę” i „Warszawiankę”. Następnie uczniowie poszczególnych klas wykonywali wylosowane uprzednio utwory z repertuaru pieśni legionowych i wojennych.
Podsumowaniem uroczystości było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu „A lato było piękne tego roku…”. Komisja w składzie: D. Lisowska, S .Gałek, K. Wiśniewska-Wanot przyznała następującym uczniom wyróżnienia w wyżej wymienionym konkursie:
w kategorii – praca literacka – Jakub Dębski-klasa VI b
w kategorii – fotografia – Gabriela Kwiatkowska-klasa VIII c
w kategorii – praca plastyczna – Szymon Słomski-klasa II a
Dyplomy za udział przyznano dla uczniów z klasy II a: Michaliny Grudzień, Maksymiliana Lewińskiego, Anity Wierzchowskiej, Ignacego Amerka, Antonio Mroza.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!