PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W IC

Mikołajki i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia towarzyszą klasie Ic od 5 grudnia 2019 r. Za nami projekcja filmu w CAL w Pionkach i Mikołajkowy wyjazd PKP do kina Helios w Radomiu, na film pt. „Kraina lodu cz. II”. Wielu z nas, pierwszy raz jechało pociągiem. Wiemy jak posługiwać się legitymacją uczniowską, poznaliśmy zasady właściwego zachowania się w podróży. W poniedziałek, 9 grudnia ozdabialiśmy bałwanki – to były wspaniałe warsztaty plastyczne, zorganizowane dla naszej klasy, przez mamę Alana, która wraz ze swoimi asystentami z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach, pokazała jak można, twórczo ozdobić bałwanki… Radości było dużo i mamy w domu swoje prace. 11 grudnia piekliśmy pierniczki w szkole, a dzisiaj je ozdabialiśmy. W klasie pachnie choinka, o którą zadbał tata Natana… mama Marysi przywiozła jemiołę, stojak do choinki i gałązki świerkowe. Jutro ubieramy choinkę (dzieci spisały się na medal). Jest moc, w małych serduszkach dzieci i moc, w wielkich sercach rodziców. Taka jest nasza PSP nr 5 w Pionkach…Razem uczymy się, troszczymy, wychowujemy i pielęgnujemy wartości… zgodne z patronem Naszej Szkoły Janem Pawłem II.