MIKOŁAJKOWY POKAZ FILMU W CAL PIONKI

Z okazji Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy 1 – 4 naszej szkoły skorzystały z zaproszenia Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. 5 grudnia 2019 r. uczniowie wzięli udział w pokazie filmu „Mikołaj w każdym z nas” reż. Terje Rangnes. Dzieci dowiedziały się, że nie trzeba być bogatym aby dla swych bliskich stać się Mikołajem i przeżyły mnóstwo wzruszeń. Film wprowadził nas w świąteczny nastrój 🎄🎅 ⭐️🎅🎄🎅 ⭐️🎅🌲🎅 ⭐️🎅🌲🎅⭐️🎅🎄🎅 ⭐️ 🎅🌲

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ W PIONKACH 🚒 🚒 🚒

5 XII klasy 1 b i 2 c udały się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu na ulicę Zakładową 3 w Pionkach, na zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Było to pierwsze spotkanie 1b ze strażakami i kolejne klasy 2c. Rok temu uczniowie 2c brali udział w projekcie „Bezpieczny Dom” i akcji „Ognik” w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu. Teraz dzieci chciały zwiedzić pomieszczenia jednostki w Pionkach, posłuchać opowieści strażaków o swoim zawodzie i przypomnieć sobie jak zachować się w sytuacji zagrożenia, a także gdzie otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. Po zajęciach wszyscy byli bardzo przejęci i przekonani, że równie ważne jak działanie w obliczu zagrożenia jest zapobieganie sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu i przewidywanie konsekwencji własnych zachowań. Dziękujemy strażakom za wspaniałe zajęcia.🚒🚒 🚒🚒 🚒🚒 🚒🚒 🚒🚒 🚒🚒 🚒🚒 🚒🚒 🚒🚒

I ZLOT OSEHERO

3 i 4 grudnia w Warszawie odbył się pierwszy zlot #OSEhero, na którym spotkali się nauczyciele – laureaci programu OSEhero pracujący w szkołach, które korzystają z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i wykorzystują nowoczesne technologie. W tym zaszczytnym gronie znalazła się i nasza placówka, którą reprezentowała pani Katarzyna Stolarska. W programie zlotu były intensywne warsztaty i interdyscyplinarne gry z wykorzystaniem smartfonów oraz prezentacja kursów o sztucznej inteligencji. Odwiedził nas też Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. Spotkanie było okazją do wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń. Na zlocie został też zainicjowany konkurs na scenariusze lekcji o sztucznej inteligencji, która uznawana jest za przełomową technologię, która ma potencjał przeobrażenia społeczeństwa, ekonomii, badań naukowych. Organizatorzy zachęcali do korzystania z przygotowanych przez NASK kursów e-learningowych. Zlot był naprawdę inspirujący i mamy nadzieję że to dopiero początek naszej drogi ku nowoczesnym technologiom w szkole 😊.

WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLASY 2B I 2C

To był wspaniały dzień obfitujący w mnóstwo atrakcji😊. Najpierw czekała nas wizyta w obserwatorium astronomicznym ASTROBAZA, udział w prelekcji pt. Układ Słoneczny, obserwowanie nieba za pocą profesjonalnego sprzętu: teleskopu głównego: Meade LX600 14″ f/8 i teleskopów mobilnych. Później udaliśmy się do kina Helios na film Kraina lodu 2, który dostarczył nam mnóstwa wzruszeń, opowiadając o wartości rodziny i poświęceniu dla innych. Na koniec zostawiliśmy sobie rozgrywki sportowe, czyli kręgle w Galerii Rosa. Gra w kręgle (bowling) – to gra polegająca na toczeniu kuli po torze i strącaniu pinów (kręgli), ale to przede wszystkim sposób na aktywny wypoczynek i ponowne naładowanie się energią. Nam bardzo się podobało i cieszymy się, że byliśmy tak grzeczni, że Święty Mikołaj przygotował dla nas tyle atrakcji!