KONKURS RECYTATORSKI „W HOŁDZIE POLSKIM POETKOM”

3 października 2019 roku w PSP nr 2 w Pionkach odbyła się VII edycja Konkursu recytatorskiego „W hołdzie polskim poetkom”. To konkurs o zasięgu miejsko-gminnym, w którym wzięło udział ponad 30 recytatorów. Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki: Lena Wąsik (IIc – opiekun p. Katarzyna Stolarska) zajęła II miejsce, Kornelia Piwońska (Va – opiekun p. Izabela Warchoł) zajęła III miejsce.

PSP nr 5 w Pionkach obchodzi dzień Komisji Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej w PSP nr 5 w Pionkach rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przez zaproszonych gości i poświęcenia odnowionej hali gimnastycznej przez ks. proboszcza Mariusza Wincewicza. Dyrektor szkoły, p. Marzena Murawska złożyła podziękowania władzom naszego miasta, radnym Rady Miasta Pionki i Panu Burmistrzowi, Robertowi Kowalczykowi, przedstawicielom Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Mienia Gminnego w Pionkach oraz radnym samorządu województwa mazowieckiego, którzy w ramach projektu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019” zabiegali o modernizację hali gimnastycznej. Pani dyrektor dziękowała władzom miasta i władzom samorządu województwa mazowieckiego za dobrą współpracę, za dbanie o naszą szkołę, życzyła wytrwałości w tej służbie i energii do działania na rzecz wszystkich dzieci, uczących się w budynku i korzystających z obiektów sportowych w PSP nr 5.

Klasa 2b i 2c na wycieczce do Muzeum Wsi Radomskiej

7 X 2019 r. dwie klasy młodsze – 2 b i 2 c wzięły udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Pogoda dopisała, a atrakcji było mnóstwo: lekcje muzealne, zwiedzanie Muzeum Wsi Radomskiej, oglądanie zwierząt w dawnych wiejskich zagrodach, pieczenie kiełbasek, ziemniaków oraz rozkoszowanie się tymi smakołykami, a na koniec konkursy i zabawy.