SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY – BETLEJEMSKA GWIAZDA

Betlejemska Gwiazda wskazała pasterzom i Trzem Królom drogę do miejsca narodzenia Zbawiciela. „Betlejemska Gwiazda” stała się również inspiracją dla twórczości dzieci, które wzięły udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym w PSP nr 5 w Pionkach.

KONFERENCJA O … WYCHOWANIU

„Wychowanie to wyzwanie” to temat po raz piąty organizowanej w ‚„piątce”” konferencji dla nauczycieli, rodziców i pracowników instytucji oświatowych. Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów Dyrektora Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie pana Wojciecha Nalberskiego oraz pana Zbigniewa Michalczyka- psychologa z Ośrodka Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku. Konsekwencje prawne przestępczości nieletnich przybliżyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Spojrzenie na wychowanie przedstawił instruktor ZHR Maciej Sadowski, a pani Jolanta Strojek z MSCDN w Radomiu zachęciła nauczycieli do udziału w różnych formach doskonalenia w dziedzinie profilaktyki.

I ZLOT OSEHERO

3 i 4 grudnia w Warszawie odbył się pierwszy zlot #OSEhero, na którym spotkali się nauczyciele – laureaci programu OSEhero pracujący w szkołach, które korzystają z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i wykorzystują nowoczesne technologie. W tym zaszczytnym gronie znalazła się i nasza placówka, którą reprezentowała pani Katarzyna Stolarska. W programie zlotu były intensywne warsztaty i interdyscyplinarne gry z wykorzystaniem smartfonów oraz prezentacja kursów o sztucznej inteligencji. Odwiedził nas też Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. Spotkanie było okazją do wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń. Na zlocie został też zainicjowany konkurs na scenariusze lekcji o sztucznej inteligencji, która uznawana jest za przełomową technologię, która ma potencjał przeobrażenia społeczeństwa, ekonomii, badań naukowych. Organizatorzy zachęcali do korzystania z przygotowanych przez NASK kursów e-learningowych. Zlot był naprawdę inspirujący i mamy nadzieję że to dopiero początek naszej drogi ku nowoczesnym technologiom w szkole 😊.

Tydzień Profilaktyki

Od 4 do 8 listopada 2019 w PSP nr 5 trwał Tydzień Profilaktyki 5.11.2019 uczniowie obejrzeli spektakle profilaktyczne Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa: „W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie” – klasy I-IV „Odnaleźć siebie” – klasy V-VIII. 6.11.2019 w ramach Tygodnia Profilaktyki odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów prowadzone przez Fundację HOMO-HOMINI: – klasa IIIa – realizacja programu profilaktycznego „Cukierki” – klasa VIb i VId – realizacja programu profilaktycznego „Debata”. 7.11.2019 uczniowie klas ósmych przyszli do szkoły w jednakowych koszulkach, które zaprojektowali samodzielnie. Dzielnie wspierają akcję. Jutro ciąg dalszy. 8.11.2019 zakończyliśmy Tydzień Profilaktyki warsztatami pt. „Młodzież, a uzależnienia”. Dużo wiedzy, wiele emocji i wiele przemyśleń dostarczyły one uczniom klas ósmych w dniu dzisiejszym. Dorota Kaca