MIKOŁAJKI W KLASIE IC

Mikołajki i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia towarzyszą klasie I c od 5 grudnia 2019 r. Za nami projekcja filmu w CAL w Pionkach i Mikołajkowy wyjazd PKP do kina Helios w Radomiu, na film pt. „Kraina lodu cz. II”. Wielu z nas, pierwszy raz jechało pociągiem. Wiemy jak posługiwać się legitymacją uczniowską, poznaliśmy zasady właściwego zachowania się w podróży. W poniedziałek, 9 grudnia ozdabialiśmy bałwanki – to były wspaniałe warsztaty plastyczne, zorganizowane dla naszej klasy, przez mamę Alana, która wraz ze swoimi asystentami z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach, pokazała jak można, twórczo ozdobić bałwanki…Radości było dużo i mamy w domu swoje prace. 11 grudnia piekliśmy pierniczki w szkole, a dzisiaj je ozdabialiśmy. W klasie pachnie choinka, o którą zadbał tata Natana… mama Marysi przywiozła jemiołę, stojak do choinki i gałązki świerkowe. Jutro ubieramy choinkę ( dzieci spisały się na medal). Jest moc, w małych serduszkach dzieci i moc, w wielkich sercach rodziców. Taka jest nasza PSP nr 5 w Pionkach…Razem uczymy się, troszczymy, wychowujemy i pielęgnujemy wartości… zgodne z patronem Naszej Szkoły Janem Pawłem II.

WYCIECZKA KLAS TRZECICH

6 grudnia klasy IIIa, IIIb i IIIc z okazji mikołajek odwiedziły radomską firmę, gdzie od ponad pól wieku wytwarzane są ręcznie zdobione ozdoby choinkowe. Dzieci poznały tajniki powstawania bombek, były zachwycone różnorodnością ich kształtów i kolorów. Następnym punktem programu były zabawy w kręgielni w Galerii Rosa. Rozgrywkom towarzyszył humor i prawdziwy duch walki, a ubytek sił rekompensowała pyszna pizza. Wyjazd był bardzo udany. Dodatkowym mikołajkowym upominkiem dla każdego dziecka była bombka-bałwanek z osobistą dedykacją.

KREATYWNE WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE W PSP 5

Najpiękniejsze ozdoby mikołajkowe i świąteczne to te wykonane samodzielnie. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga też czasu i cierpliwości, ale przynosi wiele radości i dumy z własnej pracy. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a, 1b, 2b i 2c naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie p. Joli Jabłońskiej, która wprowadziła nas w ten magiczny świat!